Jdi na obsah Jdi na menu
 


Kronika 2009

7. 3. 2011

ßKronika obce Vlastějoviceß

 
Odstřel komína v Kutné Hoře
 
Vlastějovický Sbor dobrovolných hasičů byl pozván k asistenci při odstřelu téměř stometrového komína v Kutné Hoře. Zúčastnili se s automobilní cisternou značky CAS 706 v počtu 7 osob. Jak vyplývá z článku okresních novin, uvedeném v příloze č. 2/2009, byla odvedena profesionální práce, k níž naši dobrovolní hasiči svým dílem přispěli.
 
Hasičský ples
 
V sobotu 14. února 2009 se konal v sále kulturního domu ve Vlastějovicích Hasičský ples. Hrála kapela Malá Muzika z Pelhřimova. Všichni účastníci, kterých bylo něco kolem stovky, si ji velice pochvalovali. Moc dobře se tančilo. Vstupné činilo 100,- Kč.
 
Hasičská soutěž
 
Dne 13. června 2009 se v Pertolticích konala okrsková soutěž družstev dobrovolných hasičů. Zúčastnilo se celkem 9 družstev, z toho jedno (Hodkov) mimo soutěž, protože patří do jiného okrsku. Bylo krásné počasí, obloha jasná bez mráčku a foukal mírný vítr.
 
Výsledky soutěže:
 

pořadí
Hasičský sbor
čas
umístění
1.
Pertoltice
38
6.
2.
Kounice
35
3.
3.
Hranice II
44
7.
4.
D. Pohleď
32
2.
5.
Hranice I
37
5.
6.
Volavá Lhota
36
4.
7.
Vlastějovice
29
1.
8.
Slavošov
87
8.
9.
Hodkov
38
mimo soutěž

 
Obrovská radost zavládla v řadách účastníků a diváků z obce Vlastějovice. Výsledky všech jejich tří sborů se nacházejí v první polovině výsledkové tabulky., z toho Vlastějovice na prvním místě. Byl to pádný důvod k oslavám, které k podobným akcím patří. Také se sluší vítězné družstvo uvést jmenovitě:
 
Strojník: Milan Svoboda,        Rozdělovač: Petr Vohnický
1.   proud: Pavel Dudák,          2. proud: Michal Tvrdík
Savice: Luboš Pajer, Tomáš Tvrdík
Sací koš: T. Slavík                  Velitel družstva: Miroslav Fanta
 
Jistě se vyplatila důkladná příprava na soutěž, včetně poctivého tréninku zásahu a v neposlední řadě i úprava stříkačky, která prošla generální opravou. Za výborné výsledky patří poděkování nejen vlastějovickým hasičům za 1. místo, ale také kounickým a lhoteckým. Nejedná se jen o dobrou reprezentaci obce, ale hlavně jistotu pro občany, že v případě potřeby budou hasiči dobře připraveni rychle zasáhnout. Důležité také je, že do práce v SDH se zapojuje převážně mladá generace.
 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář