Kronika 2009

Odstřel komína v Kutné Hoře

Vlastějovický Sbor dobrovolných hasičů byl pozván k asistenci při odstřelu téměř stometrového komína v Kutné Hoře. Zúčastnili se s automobilní cisternou značky CAS 706 v počtu 7 osob. Jak vyplývá z článku okresních novin, uvedeném v příloze č. 2/2009, byla odvedena profesionální práce, k níž naši dobrovolní hasiči svým dílem přispěli.

V sobotu 14. února 2009 se konal v sále kulturního domu ve Vlastějovicích Hasičský ples. Hrála kapela Malá Muzika z Pelhřimova. Všichni účastníci, kterých bylo něco kolem stovky, si ji velice pochvalovali. Moc dobře se tančilo. Vstupné činilo 100,- Kč.

Dne 13. června 2009 se v Pertolticích konala okrsková soutěž družstev dobrovolných hasičů. Zúčastnilo se celkem 9 družstev, z toho jedno (Hodkov) mimo soutěž, protože patří do jiného okrsku. Bylo krásné počasí, obloha jasná bez mráčku a foukal mírný vítr.

Výsledky soutěže:

pořadí
Hasičský sbor
Hranice II
D. Pohleď
Hranice I
mimo soutěž

Obrovská radost zavládla v řadách účastníků a diváků z obce Vlastějovice. Výsledky všech jejich tří sborů se nacházejí v první polovině výsledkové tabulky., z toho Vlastějovice na prvním místě. Byl to pádný důvod k oslavám, které k podobným akcím patří. Také se sluší vítězné družstvo uvést jmenovitě:

Strojník: Milan Svoboda,        Rozdělovač: Petr Vohnický
1.   proud: Pavel Dudák,          2. proud: Michal Tvrdík
Savice: Luboš Pajer, Tomáš Tvrdík
Sací koš: T. Slavík                  Velitel družstva: Miroslav Fanta

Jistě se vyplatila důkladná příprava na soutěž, včetně poctivého tréninku zásahu a v neposlední řadě i úprava stříkačky, která prošla generální opravou. Za výborné výsledky patří poděkování nejen vlastějovickým hasičům za 1. místo, ale také kounickým a lhoteckým. Nejedná se jen o dobrou reprezentaci obce, ale hlavně jistotu pro občany, že v případě potřeby budou hasiči dobře připraveni rychle zasáhnout. Důležité také je, že do práce v SDH se zapojuje převážně mladá generace.