Kronika 2007

Dne 13. ledna 2007 se konal v sále KD Vlastějovice tradiční Hasičský ples. Překvapením byla rekordně nízká účast, pouhých 82 platících hostů. Přestože bylo počasí docela slušné, dostavilo se tak málo lidí. Vstupné bylo 80,- Kč, hrála kapela Refrén. Hlavní ceny bohaté tomboly (DVD přehrávač, mikrovlnná trouba, vysavač) byly šťastně vylosovány domácími vlastějovickými občany. Kronikář tentokrát nevyhrál nic.

Nástup nové generace hasičů

Ve dnech 12. – 14. března proběhlo v Kutné Hoře školení velitelů a strojníků zásahových jednotek Sboru dobrovolných hasičů. Obec jmenovala novou generaci vesměs mladších hasičů, kteří v těchto funkcích nahradí generaci starší.
Jmenováni byli:
Vlastějovice……………. Svoboda Milan ml.
                                    Dudák Pavel
Kounice………………… Novák Martin
                                    Lapáček Jiří
V. Lhota…………………Dudák Jaroslav ml.
                                    Pros Ladislav ml.

Požár střechy chalupy

V sobotu večer 5.5. 2007 jeden host při východu z restaurace KD Vlastějovice zjistil, že ze střechy chalupy manželů Wenclových se kouří. Okamžitě informoval mladé hasiče Pavla Dudáka a Luboše Pajera, kteří seděli v restauraci, že u Wenclů v chalupě nad KD hoří. Okamžitě vyrazili s autem pana Tarnaie k hasičskému vozu, který parkoval u hasiče pana Fanty. Auto bylo připravené k zásahu s plnou cisternou, během pěti minut byli zpět a zahájili hašení. Tak bylo díky pozornosti občana a pohotovosti Sboru dobrovolných hasičů ve Vlastějovicích zabráněno většímu rozsahu škod. Určitě zaslouží poděkování. Profesionální hasiči ze Zruče nad Sázavou přijeli za ¼ hodiny po zavolání a už jen hlídali požářiště.

Hasičská soutěž 26.5. 2007

V letošním roce vyšlo pořádání Okresní soutěže Požárních družstev SDH na obec Dolní Pohleď. Sjelo se celkem 9 družstev, z toho jedno (Hodkov) mimo soutěž. Soutěžící i ostatní návštěvníci ocenili velmi dobrou přípravu soutěžní dráhy a všech potřebných náležitostí, včetně profesionální organizace soutěže. Rovněž bylo pamatováno na stánky s občerstvením i posezením, což bylo pro všechny účastníky v tom vedru velice příjemné. K poslechu i k uvolnění napětí při soutěži hrála kapela Elektron z Ostrova u Bohdanče. Kapelník p. Šťáhla.

Výsledky soutěže:

družstvo
Dolní Pohleď
4. – 5.
4. – 5.
Hranice II
Hranice I
mimo soutěž

Vlastějovické družstvo mělo ze svého umístění neskrývanou radost. Oslavy třetího místa pokračovaly i po příjezdu do Vlastějovic v hasičské klubovně (bývalá vinárna v KD). Z radosti nad svým úspěchem objeli hasičským vozem (Škoda – LIAZ cisterna) celé Vlastějovice s občasným tlumeným houknutím sirény. Kronikář celou cestu absolvoval s nimi.

Další soutěž SDH

V sobotu 16. června se spojené družstvo SDH z Vlastějovic a V. Lhoty zúčastnilo hasičské soutěže v obci Snět na Dolnokralovicku. Z celkového počtu 18-ti soutěžících obsadili naši hasiči šesté místo.

Hasičská „koňka“ v Nových Dvorech

SDH Nové Dvory požádal Vlastějoviceké hasiče o zapůjčení istmické 6 – mužné ruční stříkačky k předvedení v rámci oslav 125. výročí založení Hasičského sboru. Stříkačku tam dovezl vlastním nákladním autem hasič pan Miroslav Fanta. Byla tam vystavena spolu s dalšími sedmi historickými stříkačkami. Že je plně funkční se přesvědčily hlavně novodvorské děti.
Stříkačka z Vlastějovic byla předmětem zájmu návštěvníků i odborníků, neboť z osmi vystavených byla jediná od firmy Ant. Fichtnera z Prahy – Košíř. Ostatní byly od firmy A. Smejkala

Veselý Silvestr ve Vlastějovicích

Důstojného a veselého rozloučení se starým rokem se ujali mladí Vlastějovičtí hasiči. V sále kulturního domu se střídaly dvě kapely; s jednou z nich zpívala i občanka z Volavé Lhoty, bývalá vítězka jedné řady televizního pořadu „Carusošou“, paní Zuzana Janečková. Vstupné bylo 150,- Kč, návštěva kolem stovky platících hostů. Všichni se dobře bavili až do časných ranních hodin. Půlnoční loučení se starým a zároveň vítání nového roku 2008 bylo provázeno mohutnými světelnými i zvukovými efekty zábavné pyrotechniky.