Kronika 2006

V sobotu dne 14.1. 2006 se v sále kulturního domu ve Vlastějovicích konal Hasičský ples. Počasí bylo sice mrazivé, večer kolem -6°C, ale bezoblačno, bezvětří a holé a suché silnice. Přišlo 140 platících účastníků. Mezi nimi byl i kronikář, který autenticky zapisuje tyto řádky. Většina plesajících byli mladí lidé – odhadem do 20-ti roků. Všichni se velmi dobře bavili a tančili při tónech kapely Refrén až do pozdních nočních hodin.
K půlnočnímu zpestření programu byla losována vtipně koncipovaná tombola. Jednu z cen – krásný dort, hasičům věnovaný paní Irenou Novákovou, vyhrál i sám kronikář.

Uspořádání letošní soutěže Sborů dobrovolných hasičů z okolních obcí vyšlo po devíti letech opět na Vlastějovice. Soutěž se konala 3. června 2006 na louce „Brahovka“ u řeky Sázavy při silnici do Budčic. Počasí sice nebylo nic moc, ale aspoň že po dobu konání hasičského klání nepršelo. Občerstvení pro účastníky i pro diváky bylo vzorně zajištěno, solidárně Vlastějovickým organizátorům pomáhali i rybáři. K pobavení hrála kapela Refrén ze Zruče nad Sázavou.
Vzhledem k tomu, že se voda čerpala přímo z řeky, nikoliv z nádrže a louka byla po záplavách a deštích dost rozbahněná, výsledné časy nebyly s předchozími soutěžemi nijak ohromující. Soutěžilo se však s vysokým nasazením a veškerou odpovědností hasičů.
Pořadí a umístění jednotlivých družstev SDH:

Hasičský sbor
D. Pohleď
6. - 7.
6. - 7.
V. Lhota

Kounickým hasičům k 1. místu srdečně blahopřejeme. Na závěr soutěže Vlastějovičtí opět předvedli funkční historickou „koňku“. Stříkající koncovku půjčovali malým chlapcům kolem 6-ti let a bylo milé sledovat, s jakým zaujetím zkoušeli kropit terč, mnohdy i přihlížející obecenstvo. Hasičské poslání včetně příslušného humoru bude ve Vlastějovicích mít určitě své pokračovatele.