Jdi na obsah Jdi na menu
 


Kronika 2004

7. 3. 2011

 ßKronika obce Vlastějoviceß

 
Hasičská soutěž v Pertolticích
 
Dne 9. června 2004 se v Pertolticích konala tradiční Okrsková soutěž Sborů dobrovolných hasičů. Místem hasičského soutěžení byl obecní pozemek pod obecním úřadem a požární nadrže. Počasí během soutěže, která začala ve 14 hodin, celkem ušlo, avšak hned po skončení soutěže začalo pršet a účastníky i diváky déšť vyhnal buď pod přístřešky stánků s občerstvením nebo do obecní restaurace. Počet účastníků a diváků je odhadován na 150.
Soutěže se zúčastnilo celkem 8 družstev, z toho tři byla z obce Vlastějovice. Jednalo se o Kounice, Vlastějovice a Volavou Lhotu.
Zajímavostí soutěže bylo mimo jiné i to, že Vlastějovice postavily nejmladší družstvo celé soutěže. Jeho věkový průměr byl 18,5 roků. Zúčastnili se tito mladí hasiči:
Tvrdík Tomáš ….. 16 r.           Tvrdík Michal …. 17 r.
Tvrdík Jiří …..….. 16 r.           Dudák Pavel …… 22 r.
Pajer Luboš ........ 17 r.           Svoboda Milan … 23 r.
Vohnický Petr …. 17 r.
 
Tabulka výsledků hasičské soutěže:
 

Hasičské družstvo
vteřiny
pořadí
Pertoltice
50
8
Volavá Lhota
41
3
Vlastějovice
47
6 – 7
Hranice
33
1
Pohleď I
36
2
Pohleď II
45
4 – 5
Slavošov
47
6 – 7
Kounice
45
4 – 5

 
Pořadí soutěžících družstev bylo komisí rozhodčích dle pravidel vylosováno. Hlavním komisařem byl již tradičně pan Cendelín z Pohledě. Obdobně jako v loňském roce je zapotřebí pochválit dobrovolné hasiče za péči o techniku, neboť ani jedna z osmi stříkaček v tak rozhodujících chvílích neselhala.
 
 
Požár chaty
 
Ve středu dne 20. října 2004 kolem 22. Hodiny byl oznámen požár chaty manželů Šulekových. Paní Marcela Šuleková je dcerou Jaroslava Mejstříka. Chata se nachází na stráni nad řekou Sázavou při cestě do chatové oblasti „za tunelem“ ve Vlastějovicích. Požár zjistil velitel místních hasičů pan Miroslav Fanta při cestě z Kulturního domu ve Vlastějovicích. Okamžitě vyrozuměl majitele a společně přivolali hasiče. Zúčastnily se dvě zásahové jednotky – ze Zruče nad Sázavou a ze Zbraslavic. Místní hasiči při zásahu asistovali. Shořela větší část chaty. Příčina požáru byla následující den vyšetřována kriminalisty a požárními znalci. V době psaní této zprávy nebyla ještě známa.
 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář