Kronika 2003

Hasiči – výjezd

Dne 22. Února 2003 byl zaznamenán výjezd Vlastějovických hasičů k požáru. Bylo nahlášeno zahoření chaty č. ev. 191 v k. ú. Vlastějovice (za tunelem) paní Ilony Dobšové z Prahy. Včasný zásah hasičů zahoření od kouřovodu ve dřevěné příčce zabránil dalšímu rozšíření. Podkování patří místním členům SDH p. p. L. Frühaufovi, M. Fantovi, v. Krupičkovi a J. Rývovi.

Prvního letního dne tohoto roku se ve Volavé Lhotě konala Okrsková soutěž Sborů dobrovolných hasičů v rychlosti a přesnosti požárního zásahu. Zúčastnilo se celkem 11 soutěžních družstev z osmi hasičských sborů. Počasí se velice vydařilo; nebylo příliš veliké vedro (odpoledne kolem 20°C) a odhodlání hasičů zvítězit i zájem návštěvníků je podpořit byly vynikající. O občerstvení se vzorně starala místní organizace SDH Volavá Lhota, včetně manželek hasičů, o dobrou zábavu pak hudba „Elektron“ z Cyr. ostrova, která účinkovala i při večerní veselici.
Účast příznivců hasičského klání je odhadována na 250 lidí. Dle poznatků kronikáře obce Vlastějovice, který se osobně zúčastnil, byli všichni velice spokojeni. Bylo to hezké letní odpoledne, prožité ve společnosti dobrých, obětavých a pracovitých lidí, kteří jsou odhodláni a dle možností připraveni zachraňovat majetek, zdraví a životy svých sousedů a bližních. Bohužel všichni společně zjišťujeme, že technika, se kterou SDH zasahují, je značně zastaralá a zasloužila by modernizaci. Na tu však nejsou finanční prostředky, a tak musíme o to více poděkovat všem Sborům dobrovolných hasičů, že o dosavadní zastaralou techniku vzorně pečují a udržují ji v provozuschopném stavu. Je nutno poznamenat, že ani v jednom z 11-ti soutěžních zásahu stříkačka neselhala.
Sboru rozhodčích, kteří přísně sledovali dodržování pravidel soutěže a měřili stopkami čas, velel zkušený pan Cendelín z Pohledi. Jak uvádí následující tabulka, výsledky byly výborné. Místní občané vysoce oceňovali hezký výsledek SDH Volavá Lhota. I přesto, že měli hodně starostí s přípravou a organizací tak velké akce, junioři dokázali obsadit třetí místo a senioři se umístili na místě čtvrtém. Za to jim patří zvláštní poděkování – na tom se shodla většina přítomných.

Hasičské družstvo
Volavá Lhota I