Kronika 1992

SDH

Sbor dobrovolných hasičů tak jako v loni, tak i letos pořádal vyhrávání Josefům. I kdž jim poasí nepřálo, nezapomněli ani na jednoho Josefa. Večer uspořádali taneční zábavu.

V květnu hasiči z Volavé Lhoty pořádali hasičskou soutěž. Zároveň tak hasiči ze Lhoty oslavili výročí založení hasičského sboru. Soutěže se zúčastnilo 10 hasičských sborů, včetně ženských družstev z Kounic a Hranic. Lhotečtí hasiči se nechali vidět a připravili i nemalé občerstvení a večer v jejich kulturáčku taneční zábavu.

Vlastějovští hasiči měli též dva úkoly pro tento rok. Dokončit rozestavěnou garáž pro nákladní automobil, která dosud působila spíše dojmem skladiště. Vybetonovali podlahu a omítli stěny. Takže hasičské auto má konečně důstojné místo. Za další došlo k výměně kluboven mezi mládežníky a hasiči. To obnášelo další nemalé úsilí. Obou akcí se hasiči zhostili se ctí. Jejich úsilí ocenila obecní rada finanční odměnou. Hasiči si vylepšují svou finanční situaci i sběrem starého železa.

28.9. 1992 pořádali pro své členy zájezd do Českých Budějovic na výstavu „Země živitelka“. V autobuse výletníkům vyhrávala kapela složená z místních muzikantů. Všem se zájezd moc líbil.