Kronika 1991

Sbor dobrovolných hasičů

Letos se požárníci znova přejmenovali na staré a osvědčené hasiče. Byl zvolen nový starosta a celý výbor.
Nový výbor:
                   Starosta – Málek Josef
                   Náměstek starosty – Fanta Miroslav
                   Velitel – Krupička Václav ml.
                   Zástupce velitele – Novák František
                   Strojník – Somberg Miloš
                   Referent prevence – Frühauf Libor
                   Jednatel – Trmal Josef
                   Hospodář – Krupička Václav st.
                   Vzdělavatel – Kadlec Ladislav

První jejich akcí bylo po více než 25 letech obnovení staré tradice vyhrávání Josefům. Muzikanti se zástupci hasičů chodí tam, kde žijí Josefové a na přání hrají písničky. Těch Pepíčků, Pepíků a Josefů máme ve vesnici asi 20, takže muzikanti měli co dělat, aby stihli včas začátek Josefovské zábavy, která následovala.

18.5. 1991 se sbor dobrovolných hasičů zúčastnil hasičského cvičení ve Slavošovicích, kde ze 7 družstev hasičských sborů vybojovali 3. místo a ženy z Kounického sboru byly druhé. 4. října na veřejné schůzi obecního úřadu jim bylo oběma poděkováno a dostali malou odměnu.

25.5. 91 Sbor dobrovolných hasičů pořádá k Mezinárodnímu dni dětí zájezd do Zoo Praha. Všem se zájezd moc líbil.
V letošním roce ještě uspořádali 27.7. 91 pouťovou a 21.9. 91 posvícenskou taneční zábavu.
Letošní rok byli hasiči ze všech složek ve Vlastějovicích nejaktivnější.