Kronika 1985

Český svaz požární ochrany

Sdružuje 29 členů {4 členové zemřeli}, z toho 10 mladých. Sbor udržuje stálou aktivitu ve výcviku pro případ nutného nasazení. Vykazuje velmi dobré výsledky v preventivní činnosti, kterou zaměřuje na pravidelné domovní prohlídky, předežňovou přípravu – revizí objektů – elektroinstalací – sklizňové techniky – skladů apod. Výsledkem této činnosti je, že za běžný rok nedošlo k žádnému požáru. Dobrých výsledků dosahuje sbor účastí na veřejných akcích. Samostatně uspořádal zájezd dětí do Zoo ve Dvoře Králové a do Babiččina údolí a Náchoda. Mimoto přispěl částkou 200 Kčs na uspořádání oslav MDD. Tyto prostředky získal za sběr žel. šrotu, kterého odevzdal 2500 kg.
   Členové sboru odpracovali na údržbě požární techniky, sběru druhotných surovin, sklizni sena z nepřístupných ploch, při pomoci místnímu JZD celkem 210 brigádních hodin.
   Aktivně zasahoval sbor 22. května při povodni a dík jeho členům byla zachráněna pí. Králová ze mlýna, ze zcela zatopeného bytu.